LETNÍ MÚZICKÝ KEMP 2022 - Ať žijí duchové!

Ať žijí duchové!

Jaké to je, stát se na chvíli někým úplně jiným a zahrát si roli z oblíbeného dětského filmu Ať žijí duchové? Prostě splněný sen.

Tuhle možnost měly naše šikovné děti ZUŠ Morava na táboře v roce 2022. Jak už tomu bývá zvykem, do práce jsme se pustili okamžitě. Žádné zahálení. Čekal nás totiž nelehký úkol a to rozdělení dětí do skupin výtvarníků, hereckých rolí hlavních i vedlejších a nakonec také vybrat hudebníky, kteří nás musí v závěru celého týdne profesionálně doprovodit na našem velkolepém představení před zraky a sluchy diváků. Hned druhého dne jsme zahájili práci na divadelních kulisách, rekvizitách a samozřejmě i kostýmech. Rozepisovaly se noty pro jednotlivé nástroje a pilně se cvičilo od samého rána. Když se zrovna nezpívalo, tak se hrálo, když se nehrálo, tak se tvořilo a nakonec se to vše muselo skloubit v jeden celek.

Celou Vizovickou Revikou se nesly překrásné tóny hudebních nástrojů a dětských hlásků v melodiích všem známým jako byl např. Hajný je lesa pán nebo Každý den. Terasa byla každý den zdobena výrobky dětí, které ještě zvládaly vytvářet ve svých volných chvílích. Mimo tyto pracovní činnosti si děti mohly užít návštěvu městské policie, která byla vskutku velmi inspirující, ale i výlet na Janův hrad, sportovní odpoledne, bazén, procházky po okolí Reviky, spoustu her, tance a došlo i na promítání samotného filmu Ať žijí duchové pro načerpání inspirace a větší vžití se do role.

Společně strávený čas nás všechny sblížil a stmelil, jak už to má u správného kolektivu být a nakonec se vše povedlo jak jen nejlépe mohlo. Celý tábor jsme uzavřeli společným táborákem s rodiči a každý z nás plný zážitků zamířil domů.

Za organizaci letošního ročníku patří velké poděkování vedoucím Martině Noskové, bez které by se tábor neuskutečnil, Petru Nýdrle za scénář a režii, Nikol Škubalové, Anně Miklové, Kláře Šenkyříkové a Filipovi Vítů za hudební a pěveckou sekci, Veronice Miklovičové za organizaci při tvorbě kulis a výtvarných aktivit, Petru Noskovi za tvorbu a realizaci volnočasových aktivit a Kláře Šenkyříkové ještě za zdravotnický dohled.

Velmi se těšíme na 11. ročník, který je už teď ve fázi příprav.

Společnost přátel ZUŠ MORAVA, z.s.